Domowe biuro w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w ostatnich latach podbił serca ludzi na całym świecie. I nic dziwnego, gdyż jest jednocześnie surowy, lecz dekoracyjny, zaś dzięki swojemu minimalizmowi doskonale się sprawdzają w wielu sytuacjach. Między innymi styl ten będzie idealnym rozwiązaniem do domowego biura czy pracowni. Jak stworzyć w domu swoje biuro w stylu skandynawskim, żeby było wygodne i przytulne?

drzwi Porta

REKLAMA

kreatywnedziecko.eu

Sklem z art. dla dzieci kreatywnedziecko.eu

drzwi porta desire

Jasne kolory i proste linie

Nasze biuro w stylu skandynawskim powinno być wesołe, pełne światła i jasne. Dlatego też całe pomieszczenie powinno być utrzymane w jasnej kolorystyce. Na ścianach dobrze sprawdzą się kolory takie jak czysta biel, odcienie kremowe i écru, beże czy jasne szarości.

Wybrać ciepłe czy zimne odcienie? To zależy od naszych preferencji i tego wśród jakich odcieni będziemy się lepiej czuli! Podobnie wszystkie meble i dodatki powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce, a ich linie czyste i proste. Dotyczy to także drzwi do naszego biura. Możemy wybrać spośród wielu modeli drzwi Porta, doskonale sprawdzą się skrzydła z serii SKANDIA PREMIUM, zaprojektowanej z myślą o wnętrzach o skandynawskim charakterze.

Więcej światła

Wnętrza skandynawskie to też więcej światła. Nie zawsze jednak do dyspozycji mamy duże okna. Aby nasze domowe biuro stało się jaśniejsze możemy zastosować lampy o mocnym świetle oraz wpuścić więcej światła z pozostałej części domu. W jaki sposób? Instalując odrzwia przeszklone. Do wnętrz skandynawskich doskonale będą pasowały drzwi Porta z serii FOKUS. Te skrzydła o dużych, matowych szybach, jednocześnie zapewniających prywatność i przepuszczających dużą ilość światła.

Dużo przestrzeni użytkowej

W każdym biurze potrzebujemy odpowiednio zaplanowanej przestrzeni do pracy oraz do składowania niezbędnych nam przy pracy materiałów. Do przechowywania dokumentów doskonale nadadzą się proste, pojemne regały. Do pracy zaś idealnie nada się wygodne, szerokie biurko w jasnych kolorach i o prostych liniach. Niestety, często nasze domowe biura mają dosyć niewielką powierzchnię, w jaki sposób powiększyć przestrzeń użytkową tego pomieszczenia bez utraty miejsca na niezbędne rzeczy?

Po pierwsze, powinniśmy dokładnie zaplanować układ znajdujących się tam mebli, aby wykorzystać jak najwięcej powierzchni ścian, wnęki itd. Po drugie, możemy spróbować uzyskać więcej miejsca instalując skrzydła otworowe niezajmujące wiele miejsca. Doskonale sprawdzą się jedne z drzwi Porta o wypełnieniu typu „plaster miodu”, na przykład modele z serii MINIMAX. Innym rozwiązaniem jest instalacja skrzydeł łamanych, na przykład drzwi Porta ALFA lub BETA, które po złożeniu zajmują całkiem niewiele miejsca. Dzięki temu zyskamy więcej przestrzeni, którą możemy zagospodarować.

Naturalne dodatki

W naszym biurze powinny też pojawić się wykonane z naturalnych materiałów dodatki, jak figurki, wazony czy ramki na zdjęcia. Pamiętajmy jednak, że styl skandynawski posiada swój urok właśnie dzięki minimalizmowi, zatem nie przesadzajmy z ilością akcesoriów. Wystarczy tylko kilka, za to o ciekawych formach.